Doskwierają Ci bóle kręgosłupa szyjnego? Wybierz odpowiednią poduszkę!

Przenikliwy ból karku znów utrudnił ci pracę? A może rano obudziłeś się z obolałą szyją? Niestety, bóle w odcinku kręgosłupa szyjnego są coraz częstszą przypadłością, z którą, skądinąd zdrowe osoby, trafiają do lekarza. W dzisiejszym artykule opowiemy, skąd się te nieprzyjemne dolegliwości biorą i jak sobie z nimi radzić.

Bóle kręgosłupa szyjnego – najważniejsze przyczyny

Czy wiesz, że utrzymanie głowy w prawidłowej pozycji, to ogromny wysiłek dla twojego organizmu, szczególnie jeśli prowadzisz siedzący tryb życia? Jeśli spędzasz kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie bez ruchu przed komputerem czy telewizorem, to mięśnie twojego kręgosłupa staną się napięte. W rezultacie pojawi się nieznośny ból w okolicy karku. Co gorsza, po pewnym czasie zaczną powstawać zwyrodnienia w obrębie kręgów szyjnych, a bóle z nimi związane będą pojawiały się coraz częściej i będą coraz dotkliwsze. Aby temu zapobiec, należy regularnie wykonywać ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie mięśni kręgosłupa szyjnego, co pozwoli im utrzymywać głowę w prawidłowej pozycji, czy często robić przerwy w pracy i odchodzić od komputera. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która ma ogromny wpływ na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa. Chodzi mianowicie o twój sen.

Każdej nocy spędzamy w łóżku średnio od 6 do 8 godzin, czyli 1/4 – 1/3 naszego życia. I to, w jakich warunkach się to odbywa, również ma znaczenia dla stanu naszego kręgosłupa, w tym kręgów szyjnych. Niewłaściwa pozycja głowy podczas snu spowodowana źle dobraną poduszką może przyczynić się do jeszcze większych zmian w obrębie karku, a także pogłębić twoje dolegliwości. Jeśli chcesz temu przeciwdziałać, już dziś zamień swoją starą poduszkę, na profesjonalną poduszkę ortopedyczną.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to świetne rozwiązani dla osób, które ciepią z powodu bólów w obrębie kręgosłupa szyjnego, jak i dla tych, które chcą zapobiec pojawieniu się ich w przyszłości. Taka poduszka zapewnia doskonałe podparcie twojej głowy i szyi podczas snu. Powstała z myślą o tych, którzy pragną spać zdrowo i komfortowo. Poduszka ortopedyczna jest poduszką anatomiczną, co oznacza, że potrafi się ona idealnie dopasować do kształtu głowy i szyi, zapewniając mięśniom odpowiednie podparcie oraz szansę na wypoczynek i regenerację.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Choć wybór poduszki ortopedycznej może wydawać się skomplikowany, gdyż musi ona zostać idealnie dopasowana do twoich potrzeb i indywidualnych cech, to warto poświecić temu nieco uwagi. Zacznijmy od tego, że musi mieć odpowiedni kształt i rozmiar. Aby spełniać swoją funkcję, nie może być ona ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Poza tym dopasuj poduszkę do pozycji, w jakiej sypiasz. Na szczęście bez trudu znajdziesz poduszkę, która przeznaczona jest do sypiania na boku czy na plecach, a także taką, która sprawdzi się w obu tych przypadkach. Przy wyborze poduszki ortopedycznej warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Poza tym sprawdź, czy dany produkt ma odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość i skuteczność poduszki ortopedycznej.

Poduszka ortopedyczna w podroży?

Często podróżujesz i zmuszony jesteś spać w samolocie, pociągu czy samochodzie? Koniecznie spraw sobie podróżną poduszkę ortopedyczną, która będzie wspierała i stabilizowała twoją głowę i szyję podczas podróży.

Nowa poduszka – nowy ból?

Słyszałeś, że po zmianie zwykłej poduszki na poduszkę ortopedyczną, część osób zaczęła skarżyć się na nasilenie dolegliwości bólowych w obrębie karku. Może to wynikać z dwóch powodów. Po pierwsze, poduszka ortopedyczna została źle dobrana pod względem kształtu czy rozmiaru. Po drugie, jeśli ktoś przez całe życie spał na zwykłej poduszce, to jego szyja przyzwyczaiła się do takiej, a nie innej pozycji podczas snu. Zmiana zwykłej poduszki, na ortopedyczną to szok dla organizmu i musi minąć kilka nocy, aby się do tego przyzwyczaił. Zazwyczaj początkowy dyskomfort wywołany zmianą poduszki na poduszkę ortopedyczną znika w ciągu 14 dni. I od tego momentu możesz cieszyć się komfortowym snem, podczas którego mięśnie twojej szyi również mogą skutecznie odpocząć i przygotować się na kolejny dzień pełen wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *